Konferencja Liczymy się dla edukacji! Oglądaj na żywo!

Konferencja Liczymy się dla edukacji! Oglądaj na żywo!

Bądźcie z nami 7 i 8 października we Wrocławiu!

7 i 8 października 2022 r. we Wrocławiu odbędzie się konferencja „Liczymy się dla edukacji”, poświęcona rozmowom m.in. o tym, dlaczego edukacja jest ważna dla każdego z nas, jak projektować jej przyszłość oraz co zrobić, by wprowadzać zmianę w polskich szkołach. Do udziału w niej zaproszony jest każdy, komu bliskie jest dobro polskiej edukacji.

Konferencja odbędzie się we Wrocławskim Parku Technologicznym, który w ramach inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja organizuje ją we współpracy z Fundacją Pro Mathematica. Jej program składa się z czterech części.

Co w programie?

Pierwsza część, właśnie pod hasłem „Liczymy się dla edukacji”, będzie próbą odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego wszyscy na równi liczymy się dla edukacji? W panelu dyskusyjnym wezmą udział przedstawiciele m.in. nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców, uczniów i organizacji pozarządowych – . Prelekcję o zawodzie przyszłości, bez którego nie ma przyszłości, czyli pracy nauczyciela, wygłosi również Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Dalsza część programu będzie nieco przewrotna, ponieważ w roli inspiracji postawi… błędy popełniane w edukacji. Wystąpienia pod hasłem „Nigdy więcej już nie zrobię…”, które wygłoszą Dorota Kujawa-Weinke, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku oraz Aleksandra Mikulska, dyrektor Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO we Wrocławiu, pokażą, jak w edukacji można uczyć się na błędach. Uzupełnią ją sesja Q&A oraz podsumowanie dyskusji z pierwszego dnia konferencji, którą poprowadzą Oktawia Gorzeńska i Artur Krawczyk, eksperci inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja.

Drugi dzień konferencji

W ramach drugiego dnia wydarzenia uczestnicy staną przed odpowiedzią na dwa pytania – jak działać w szkole tu i teraz oraz jak projektować przyszłość edukacji. Odpowiedziom na te pytania poświęcone będą prelekcje, panel dyskusyjny oraz sesja inspiracji pod hasłem „Mniej znaczy więcej”. Wezmą w nich udział m.in.: Ewa Radanowicz, doradca i konsultant ds. przestrzeni edukacyjnej, Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, Wiesława Mitulska, nauczycielka w Szkole Podstawowej im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej, Kamila Narewska-Prella, nauczyciel biologii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie oraz Agnieszka Pilch, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hażlachu. Konferencję zakończy otwarta sesja dyskusyjna.

Projektuj przyszłość edukacji!

Warto zaznaczyć, że dyskusje, sesje inspiracji i prelekcje w trakcie Konferencji „Liczymy się dla edukacji” to nie wszystko!

W trakcie konferencji postawimy oczywiście na wymianę doświadczeń i inspiracji! Będzie ona również podsumowaniem naszych dotychczasowych działań, szczególnie akcji Liczymy się dla edukacji, w ramach której powstaje ogólnodostępna baza osób i organizacji działających na rzecz polskiej szkoły, oraz inauguracją kolejnego etapu – rozpoczęcia prac nad strategią rozwoju edukacji w Polsce. Będziemy ją budować współpracując z różnymi grupami społecznymi, które łączy wspólny cel – dobro polskiej szkoły – komentuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Warto dodać, że Konferencja to tylko jedno z działań podejmowanych w ramach inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”. Celem jest również zaprojektowanie edukacji, która będzie procesem łatwiejszym, prowadzonym nie tylko praktycznie, ale i z wizją. Więcej na jego temat można przeczytać na www.projektujemyprzyszlosc.pl

26 września 2022

Udostępnij