Mniej znaczy więcej…przestrzeni dla nauczyciela

Zapraszamy na trzeci webinar z organizowanego przez nas cyklu „Mniej znaczy więcej”, który odbędzie się 20 października o 13:00, w ramach Gdynia E(x)plory Week. Przybliży on przydatne praktyki wzmacniania nauczycielskiej autonomii, bez malowania trawy na zielono, za to w szerszym, również pełnym wyzwań kontekście. 

Mniej znaczy więcej… przestrzeni dla nauczyciela

Dyrektor oddający przestrzeń do działania kadrze pedagogicznej? Szkoła autonomicznych i sprawczych nauczycieli? Tak, to możliwe!  O tym, jak tworzyć warunki do podejmowania inicjatyw, rozwijania pasji i współdecydowania porozmawiają z Renatą Frankowską – dyrektor ZST im. W. Andersa  w Białymstoku oraz Łukaszem Ratajczykiem dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie prowadzący webinar Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel.

Aby wziąć aktywny udział w webinarze, należy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem.

Kto poprowadzi webinar?

Webinary z cyklu „Mniej znaczy więcej” prowadzą:

  • Oktawia Gorzeńska – absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
  • Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica oraz Fundację Zaawansowanych Technologii, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.

Obejrzyj wcześniejsze webinary:

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę
For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności.
Wyrażam zgodę
Zobacz więcej najnowszych informacji

Zobacz powiązane newsy