Mniej znaczy więcej – weź udział w webinarze i przygotuj się na nowy rok szkolny!

Mniej znaczy więcej – weź udział w webinarze i przygotuj się na nowy rok szkolny!

Zapraszamy na bezpłatny webinar pt. „Mniej znaczy więcej”, który odbędzie się 26.08.2021 roku o godzinie 13:00. Weź w nim udział i dowiedz się, jak dobrze zaplanować pracę swoją i szkoły w nowym roku szkolnym! W roli ekspertów wystąpią Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel.

Co zyskasz i dlaczego mniej znaczy więcej?

W trakcie webinaru poznasz korzyści płynące z dobrego planowania, wdrażania w życie sztuki ustalania priorytetów i poszukiwania nowych rozwiązań, które ułatwiają i porządkują pracę w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Eksperci przybliżą jego uczestnikom przydatne praktyki i sposoby wykorzystywane przez nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy bez rewolucji, w zrównoważony sposób, uwalniają przestrzeń w edukacji. To dzięki nim wzmacniają oni autonomię swoją i nauczycieli, budują wspólnotę, ograniczają zbędną biurokrację i dbają o swój czas. W trakcie webinaru otrzymasz pochodzące od nich wskazówki, które mogą ułatwić przygotowania do kolejnego roku szkolnego.

Aby wziąć aktywny udział w webinarze, należy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem. Webinar będzie również transmitowany na żywo w mediach społecznościowych Wrocławskiego Parku Technologicznego i Fundacji Zaawansowanych Technologii.

Kto poprowadzi webinar?

Webinar „Mniej znaczy więcej. Jak dobrze zaplanować pracę swoją i szkoły w nowym roku szkolnym?” poprowadzą zajmujący się zmianami w edukacji:

  • Oktawia Gorzeńska – absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
  • Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica oraz Fundację Zaawansowanych Technologii, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją. Już wkrótce wystartuje ich wspólny projekt, który w zmianę polskiej edukacji zaangażuje nauczycieli z całej Polski, których doświadczenie jest najcenniejszą bazą wiedzy i doświadczeń oraz wszystkich, którzy dobrą edukację postrzegają jako klucz do dobrej przyszłości.

21 lipca 2021

Udostępnij