Posłuchajcie VI odcinka podcastu „Kompetencje – jak to robić?”

Posłuchajcie VI odcinka podcastu „Kompetencje – jak to robić?”

Już jest kolejny odcinek cyklu podcastów „Kompetencje – jak to zrobić?”! W szóstym odcinku  Oktawia Gorzeńska wraz z Arturem Krawczykiem, rozmawiają o tym, jak trendy rządzące współczesnym światem wpływają na edukację. 

Podstawą do dyskusji ekspertów je opublikowany we wrześniu 2020 przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD) raport pt. “Czym są trendy kształtujące edukację”? (ang. What is Trends Shaping Education?). Jego autorzy proponują  kilka scenariuszy, które określają jako alternatywne i możliwe, prawdopodobne wersje przyszłości edukacji. Raport nie zawiera prognoz ani rekomendacji, a jest jedynie próbą określenia możliwych „wersji” tego, co przed nami.

Na naszych kanałach, m.in. na YouTube i Spotify reguralnie znajdziecie nowy odcinek podcastu z cyklu „Kompetencje – jak to robić?”. Oktawia Gorzeńska i jej goście – eksperci związani z edukacją, będą rozmawiać o tym, dlaczego rozwój kompetencji uczniów, to klucz do budowania szkoły odpowiadającej na potrzeby przyszłości. Słuchając przygotowanych przez nas rozmów, znajdziecie też praktyczne porady dotyczące tego, jak rozwijać kompetencje wśród uczniów. Dajcie nam znać, co sądzicie i o czym jeszcze powinniśmy według was porozmawiać w ramach naszego cyklu!

Słuchaj również na:

29 listopada 2022

Udostępnij