Różne światy w jednym miejscu, czyli o współpracy w szkole

Szkoła to bez wątpienia miejsce, w którym spotykają się różne światy. Nauczyciele, rodzice, kadra zarządzająca, osoby wspierające edukację i wreszcie, a nawet przede wszystkim uczniowie. Czy receptą na udaną miksturę z potencjałów tych środowisk może być współpraca? Jak ją rozwijać? Jak w tym wszystkim na pierwszym miejscu stawiać dzieci, uczniów – ich potrzeby, talenty i współpracę?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w trakcie spotkania online z cyklu #edukacjajestwazna, które odbędzie się 30.11.2022 r. o 18:00.

Marcin Perfuński

Mąż Ani, tata pięciu córek, influencer i redaktor w dużym wydawnictwie. Od 2014 roku prowadzi bloga supertata.tv, gdzie dzieli się radością posiadania rodziny wielodzietnej. Często występuję gościnnie na konferencjach i w mediach jako ekspert od rodziny. Według rankingu Hash.fm jest jednym z najbardziej wpływowych influencerów parentingowych. W 2018 roku wygrał plebiscyt miesięcznika „Mamo, To Ja” na Idealnego Tatę, zdobywając więcej głosów niż Jurek Owsiak, Kuba Błaszczykowski czy Przemek Saleta. W każdy poniedziałek w godz. 21-23 prowadzi audycję Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom. Jest członkiem Rady Rodziców programu edukacyjnego Asy Internetu, prowadzonego przez Google i Fundację Szkoła z Klasą, a także członkiem Rady Doradczej Rodziców NASK-PIB.

dr Łukasz Kosiński

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. W edukacji ważne jest dla niego akcentowanie wychowania obywatelskiego, współpracy i odpowiedzialności za decyzje i działania. Autor i realizator kilkudziesięciu projektów edukacyjnych dotowanych m.in. przez Ministra Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Urząd Miasta Bydgoszczy. Przez 10 lat opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy. Założyciel Akademii Młodych Dyplomatów w Bydgoszczy. Uczestnik prac zespołów zajmujących się opracowaniem i realizacją strategii w obszarze edukacji. Przez kilka lat – główny specjalista w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od blisko 5 lat dyrektor ODN, w którym z powodzeniem wdrożył i realizuje zasady zarządzania turkusowego. Za działalność na rzecz dzieci i młodzieży wyróżniony m.in. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF

Spotkanie poprowadzi Oktawia Gorzeńska. Aby wziąć w nim aktywny udział należy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem>. Spotkanie będzie również transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.

Formularz rejestracji na webinar: