Warsztaty dla rodziców i nauczycieli już 11 maja!

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli już 11 maja!

Zapraszamy na bezpłatne stacjonarne warsztaty pod hasłem „Liczymy się z edukacją”, które odbędą się 11 maja o 9:30 we Wrocławiu, w WPT przy ul. Duńskiej 9 (budynek DELTA). Są one dedykowane wszystkim, którym są bliskie tematy związane z edukacją – tak rodzicom, jak i nauczycielom.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest rejestracja.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch części

  • 9:30 -11:00 – Warsztat: Jak mądrze wykorzystywać innowacyjne technologie w tym AI? Prowadzenie: Konrad Jurga, CEO Roboklocki
  • 11:00 – 11:30 – Przerwa i networking
  • 11:30 – 13:00 – Warsztat: Czym jest uważność i jak dogadać się z młodzieżą?
    Prowadzenie: Jolanta Różewicz z Sentio Subeo School.

Co dokładnie będzie się dziać na warsztatach?

Warsztat: Jak mądrze wykorzystywać innowacyjne technologie w tym AI?
Celem warsztat będzie budowanie świadomości poprzez warsztaty dotyczące właściwego wykorzystywania innowacyjnych technologii, jak również zwiększanie świadomości pracy zespołowej, poprzez warsztaty dotyczące komunikacji. Dowiemy się czym jest sztuczna inteligencja, jako innowacyjna technologia, jak działa i jak możemy z niej korzystać oraz rozwiniemy praktyczne umiejętności pozwalające wykorzystywać sztuczną inteligencję, w tym zadawanie pytań, otrzymywanie odpowiedzi, praca na zadanym zbiorze danych, praca w sieci.

Warsztat: Czym jest uważność i jak dogadać się z młodzieżą?
Podczas spotkania zastanowimy się dlaczego czasami tak trudno dogadać się z młodymi osobami – czy to własnym dzieckiem, podopiecznym czy uczniem. W wielu poradnikach o tematyce pedagogicznej czy psychologicznej odnajdziemy różne techniki komunikacji z drugim człowiekiem, ale to nie wystarcza. Czasami kolejny kurs, kolejna książka i kolejna technika nie działają, a tylko pogłębiają nasze frustracje, ponieważ nie możemy znaleźć tego jednego elementu układanki, który pozwoli nam odnaleźć autentyczne połączenie i porozumienie z młodymi. Kierujemy się do innych ludzi, ale ilu z nas tak naprawdę prowadzi pozytywny dialog w swoim osobistym wnętrzu – wewnętrznego dziecka/ wewnętrznego „ja”? Chodzi o to, by przebudzić w sobie zrozumienie i świadomość. Świadomość zarówno samego siebie, jak również miejsca, jakie w tym świecie zajmujesz. Wszyscy jesteśmy połączeni, a rezultaty, które będą widoczne jutro są efektem działań podjętych dzisiaj. Działań w pierwszej kolejności nakierowanych na siebie.

Rejestracja:

30 kwietnia 2024

Udostępnij