Webinar: Priorytety na nowy rok szkolny

Nadchodzi nowy rok szkolny, dlatego czas na nową serię naszych webinarów! Tym razem będziemy spotykać się pod hasłem „Edukacja jest ważna!”. Pierwsze spotkanie z cyklu pt. „Priorytety na nowy rok szkolny odbędzie się 7 września o godz. 18:00. Udział jest bezpłatny!

Przed nami nowy rok szkolny. Rozpocznie się on w rzeczywistości pełnej zmian, napięć i kryzysów, w której zadajemy sobie wiele pytań o to, co stoi przed nami, z jakimi wyzwaniami i dylematami będziemy się mierzyć i wreszcie, jak będzie wyglądać w najbliższych miesiącach praca z uczniami i uczennicami. W trakcie wirtualnego spotkania zastanowimy się jak sprawić, by były one dla nich czasem pełnym rozwoju i dobrych doświadczeń!

Poznaj perspektywę praktyków!

O tym, jak dobrze rozpocząć nowy rok szkolny, porozmawiamy z Agatą Karolczyk-Kozyrą, dyrektorką i dyplomowaną nauczycielką języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie oraz Martą Florkiewicz-Borkowską, nauczycielką w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, laureatką tytułu Nauczyciel Roku. Dowiemy się, jak ustalają one swoje priorytety, na czym się skupiają oraz na jakie sposoby pracy stawiają. Zapytamy je również o to, jak radzą sobie z trudnościami i gdzie szukają wsparcia oraz inspiracji. Spotkanie poprowadzi Oktawia Gorzeńska.

Aby wziąć aktywny udział w webinarze, należy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem >.

Spotkanie będzie również transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.

Poznaj naszych ekspertów!

Webinar poprowadzi Oktawia Gorzeńska, autorka książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”, absolwentka Leadership Academy for Poland, wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. To członkini Rady Programowej, a także doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN, twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Jest autorką poradników dla dyrektorów szkół z zakresu edukacji zdalnej i innowacji, która wspiera nauczycieli, dyrektorów oraz instytucje w procesie tworzenia i wdrażania strategii edukacyjnej zmiany, w tym w obszarze cyfryzacji. Jej gośćmi będą:

  • Marta Florkiewicz-Borkowska
    Laureatka tytułu Nauczyciel Roku 2017 i Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w roku 2021. Edukatorka, trenerka i arteterapeutka. Współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi, autorka scenariuszy, innowacji pedagogicznych, artykułów i materiałów edukacyjnych. Ambasadorka programu Asy Internetu, Solve for Tomorrow oraz BeEco.  Współopiekunka projektu społecznego „Słowa Krzywdzą” i koordynatorka ogólnopolskiej akcji społecznej Szycia Dobra, czyli Pożeraczy Smutków, w której bierze udział ponad 220 szkół z całej Polski. Łączy online z offline. Szyje kolorowe czapki i sukienki.
  • Agata Karolczyk-Kozyra
    Dyrektor oraz dyplomowana nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, trener szkoleniowiec, edukator. W zawodzie od 2001 roku. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonatka nauczania aktywnego zgodnego z ideami Konfucjusza i poglądami Janusza Korczaka. Stale się dokształcająca, kreatywna i poszukująca nowych wyzwań oraz rozwiązań. W nauczaniu najważniejsze jest dla niej rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wskazywanie im przydatności zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu. Współpracuje z wieloma ośrodkami doskonalenia nauczycieli z całego kraju. Autorka bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” www.kreatywnypolonista.blogspot.com. Każda lekcja to dla niej wyzwanie, walka z nudą, przełamywanie stereotypów oraz okazja do budowania dobrych relacji uczeń-nauczyciel. Prelegentka podczas wielu ogólnopolskich konferencji i spotkań metodycznych. Ambasadorka programu „Wiosna edukacji”. OSEHero. Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer 2020/2021 i 2021/2022. Ambasador Wakelet. Pomysłodawczyni i organizatorka Ogólnopolskiej „Maturnocki” Online. Finalistka ogólnopolskich konkursów „EDUINSPIRATOR”, „NAUCZYCIEL JUTRA” i „NAUCZYCIEL ROKU” 2021.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.

Formularz rejestracji na webinar: