Za nami spotkanie „Kompetencje – jak to robić”

Za nami spotkanie „Kompetencje – jak to robić”

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

Za nami kolejne spotkanie poświęcone rozwojowi kompetencji w szkole! 27 maja spotkaliśmy się we Wrocławiu w gronie kilkudziesięciu praktyków edukacji, nauczycieli i nauczycielek oraz przedstawicieli środowisk, którym bliskie jest dobro polskiej szkoły. Dziękujemy wszystkim jego uczestnikom nie tylko za obecność, ale też za wartościowe rozmowy, które przeprowadziliśmy w trakcie spotkania. To właśnie dzięki takim wydarzeniom możemy projektować przyszłość edukacji!

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy pod hasłem „Kompetencje – jak to robić?”, którą poprowadzili Oktawia Gorzeńska, Artur Krawczyk, Jędrzej Witkowski. Dzięki dużemu zaangażowaniu publiczności udało się w jej trakcie nie tylko zidentyfikować obszary, które w codziennej pracy szkoły stoją na przeszkodzie we wdrażaniu zmian w szkołach, ale też przeprowadzić wymianę doświadczeń i dobrych praktyk. Uzupełniła je sesja inspiracyjna, w trakcie której poznaliśmy wyjątkową działalność dwóch szkół podstawowych. Wśród naszych gości znalazły się:

  • Jadwiga Zarzeczna-Rosół, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie,
  • Monika Rogalińska, nauczyciel matematyki, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie,
  • Agnieszka Ogiegło, wicedyrektor w Szkole Podstawowej nr 7 w Kłodzku, Superbelfer, Ambasador eTwinning.

Dziękujemy za dużą dawkę wiedzy i inspiracji!

Spotkanie zakończyła rozmowa z Maciejem Potockim, Prezesem Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz uczestniczkami i uczestnikami spotkania. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, czy przyszłość edukacji da się zaprojektować. Z pewnością rozmowę tę będziemy kontynuować na kolejnych organizowanych przez nas wydarzeniach!

29 maja 2022

Udostępnij