Zabierz klasę na bezpłatne zajęcia w Laboratorium Roboklocki!

Zabierz klasę na bezpłatne zajęcia w Laboratorium Roboklocki!

Roboklocki® i Wrocławski Park Technologiczny łączą siły po to, by wspólnie realizować Plan dla edukacji! Pokażą, nie tylko jak biznes może wspierać edukację, ale też pokażą uczniom szkół podstawowych, czym są kompetencje przyszłości. W maju i czerwcu na uczniów szkół podstawowych czekają bezpłatne warsztaty W Laboratorium Roboklocki®. Mogą się zgłaszać na nie pojedyncze klasy szkół podstawowych. Udział w warsztatach w siedzibie Roboklocków we Wrocławiu, przy ul. Fabrycznej jest bezpłatny.

Laboratorium Roboklocki® to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, które w sposób szczególny mówi o mądrym wykorzystywaniu innowacyjnych technologii. Celem działań laboratorium jest zwrócenie szczególnej uwagi wśród młodych ludzi, na elementy dotyczące kompetencji przyszłości, czyli: na komunikację i pracę zespołową oraz na to, że prawdziwa wartość dla społeczeństwa wynika z wytworzeniem jakiegoś produktu lub usługi. Najnowocześniejsze sprzęty z obszaru robotyki i automatyki oraz wirtualna scenografia dają także możliwości związane z działaniem w oparciu o kompetencje technologiczne.

Zajęcia w Laboratorium trwają godzinę. Odbywają się we wtorki miedzy 10.00-11.00 i 11.15-12.15. Dostępne terminy można znaleźć i zarezerwować klikając w poniższy przycisk.

7 maja 2024

Udostępnij