Jak uczyć dzieci z Ukrainy? Bezpłatny webinar już 8 marca o 18:00
Obejrzyj nagranie z webinaru!
W ramach naszych działań, chcemy nie tylko projektować przyszłość edukacji, ale też mierzyć się z bieżącymi wyzwaniami, które przed nią stoją. Z tego powodu organizujemy webinar, w trakcie którego nasi eksperci wraz z gośćmi specjalnymi porozmawiają o tym, jak w praktyce możemy wspierać dzieci uchodźców z Ukrainy. Pochylimy się nad tematem uczenia, pokazując różne możliwości – od klas przygotowawczych poprzez przyjęcie uczniów do polskiej szkoły.
Bezpłatny webinar odbędzie się już w najbliższą środę, 8 marca 2022 r. o 18:00. Poprowadzą go Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel. Udział jest bezpłatny, a aby wziąć pełny udział w dyskusji, należy zarejestrować się, klikając w poniższy link lub wypełniając znajdujący się niżej formularz.
Kogo będziemy gościć w trakcie webinaru?
Gośćmi specjalnymi, z którymi w trakcie webinaru porozmawiają nasi eksperci Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel, będą:
- Anna Machocka – nauczycielka, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, od 2010 roku koordynatorka programu „Sprężyna” – nauczanie obcokrajowców języka polskiego. Pracuje w 1 Społecznym L. O. „Bednarska” w Warszawie.
- Małgorzata Flis – dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu, nauczycielka historii, doradca zawodowy, trenerka, coach i tutor. Z edukacją związana od 24 lata w tym 14 lat na stanowisku kierowniczym. Prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania oświatą, zarządzania własnym rozwojem zawodowym, przywództwem dla uczenia się i rozwoju indywidualnego. Pasjonatka wystąpień publicznych, słowa mówionego i rozwoju osobistego. Aktywnie działa w przestrzeni edukacyjnej w obszarach takich jak: przywództwo edukacyjne, zarządzanie zmianą, tworzenie autorskiego modelu placówki, mistrzowski warsztat pracy dyrektora – lidera. Zwolenniczka szkoły opartej na relacjach i budowaniu wspólnoty. Propagatorka modelu pracy szkoły bazującej na energii, inicjatywie i komunikacji społeczności szkolnej. Wyznaje zasadę, mówiącą, że razem można więcej, lepiej, skuteczniej!
Webinar prowadzą:
- Oktawia Gorzeńska – autorka książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”, absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
- Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.
Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.
4 marca 2022