Poznaj ludzi tworzących nasz projekt!

Organizatorzy

Oktawia Gorzeńska - członek projektu Projektujemy przyszłość. Edukacja

Oktawia Gorzeńska

Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów szkół z zakresu edukacji zdalnej i innowacji, która wspiera nauczycieli, dyrektorów oraz instytucje w procesie tworzenia i wdrażania strategii edukacyjnej zmiany, w tym w obszarze cyfryzacji.

Jan Wróbel - członek projektu Projektujemy przyszłość. Edukacja

Jan Wróbel

Dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.

Maciej Potocki - prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Maciej Potocki

Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, na którym zdobył tytuł magistra inżyniera zarządzania systemami finansowym. Ukończył też interdyscyplinarne, podyplomowe studia Executive MBA. Przez lata związany z Urzędem Miejskim Wrocławia, gdzie jako współpracownik prezydenta miasta, był odpowiedzialny za nadzorowanie kilkunastu wydziałów, m.in.: Biura Nadzoru Właścicielskiego, Biura Prezydenta, Biura Współpracy z Zagranicą, Biura Promocji Miasta, Biura Rady Miejskiej, Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Biura Prasowego (Wydziału Komunikacji Społecznej), Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Zespołu Audytu Wewnętrznego oraz Zespołu Zarządzania Projektami. W 2012 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Agnieszka Pałys - prezes fundacji Pro Mathematica, WPT

Agnieszka Pałys

Dyrektor Pionu Prawnego i Organizacyjnego we Wrocławskim Parku Technologicznym, prezes Zarządu Fundacji Pro Mathematica. Poza kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze prawnym, mocno zaangażowana w edukację oraz promowanie przedsiębiorczości. Nadzoruje szereg projektów, których celem jest rozwój współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. Koordynuje działanie Inkubatorów Przedsiębiorczości (w tym Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA), które kompleksowo wspierają nowych przedsiębiorców, przedsiębiorców akademickich i osoby z niepełnosprawnościami. Zarządza działalnością Niepublicznego Przedszkole „Technoludek” oraz Centrum Edukacyjnego WPT. Twórczyni programów działalności Fundacji. We współpracy z różnymi podmiotami samorządowymi i prywatnymi realizowała wiele projektów edukacyjnych (m.in. „Młody Przedsiębiorca”, „Młode Wrocławskie Marki”, „Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy”, „Poznaj swoje talenty”).

Katarzyna Wolniak - specjalista ds. Promowania Nauki i Przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym

Katarzyna Wolniak

Koordynator Oddziału ds. Promowania Nauki i Przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie organizacji i współtworzenia wydarzeń i konferencji, które odbywały się we Wrocławskim Parku Technologicznym (m.in. Oficjalne Otwarcie Innopolis Wrocław, konferencja „WHY start a business?”). Odpowiedzialna za inicjowanie i rozwijanie współpracy i partnerstwa w obrębie działalności edukacyjnej i przedsiębiorczości (m.in. Regionalny Festiwal E(x)plory, Uniwersytet Sukcesu, Akademia Duckie Duck). Koordynuje i promuje działanie Centrum Edukacyjnego WPT.

Joanna Gogolińska - dyrektor fundacji zaawansowanych technologii

Joanna Gogolińska

Dyrektorka Fundacji Zaawansowanych Technologii, od 8 lat prowadzi Explory, największy w Polsce program, który wynajduje i wspiera młode talenty. W Explory zainicjowała i współtworzyła  programy grantowe, mentorskie i stażowe, które pomagają rozwijać się młodym talentom. Współtworzy także program Zmiana Edukacji skierowany do sektora edukacji w Polsce.  Wcześniej prowadziła Dział PR i Fundraisingu Fundacji ITAKA, zajmowała się promocją projektów inwestycyjnych realizowanych przez samorządy oraz organizacją autorskich konferencji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń a przede wszystkim w prowadzeniu projektów społecznych i tworzeniu dla nich zaangażowanej społeczności firm i instytucji.

Goście

Andrzej Janczewski

Nauczyciel informatyki i języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym oraz fotografii w Liceum Plastycznym w Gorzowie Wielkopolskim, współzałożyciel No Borders Band, ojciec dwóch synów. Od 25 lat poszukuje szkoły idealnej. Wciąż wierzy, że może nią być szkoła publiczna.

Agnieszka Jankowska

Pasjonatka rozwoju i edukacji, nieustannie poszukująca nowatorskich rozwiązań metodycznych, inspirowana pedagogiką zabawy w PSPiA KLANZA, współtwórczyni warsztatów i studium rozwoju metodycznego dla nauczycieli polonijnych, realizatorka projektu Lokalne Inspiracje Edukacyjne w Stowarzyszeniu na Rzecz Jakości w Oświacie, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie w procesie intensywnego rozwoju w projekcie Szkoła dla Innowatora. Miłośniczka kawy i podróży.

Renata Frankowska

Nauczyciel chemii, fizyki, specjalista z zakresu oligofrenopedagogiki, doradca zawodowy, nauczyciel bibliotekarz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Od 15 lat zajmuje stanowiska kierownicze w szkole, łącząc pasję nauczania z umiejętnościami zarządzania placówką. Ambasadorka Wiosny Edukacji, inicjatorka zmian w przestrzeni szkolnej, metod nauczania oraz relacji uczeń-nauczyciel. Autorka Programu Innowacji Pedagogicznej „BIURO PRACY EKSPERCKIEJ”. Pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Pozyskać ucznia – w przyszłości pracownika”. Jej celem jest stworzenie szkoły na miarę XXI wieku, w której najważniejszy jest uczeń, w której wszyscy mają do siebie zaufanie, szkoły relacyjnej i kompetencyjnej.

Łukasz Ratajczyk

Nauczyciel, trener pływania z 22-letnim stażem, który specjalizuje się w tematyce BHP, ekonomii, pływaniu, zarządzaniu oświatą. Pracuje jako nauczyciel, zarządza szkołą podstawową i przedszkolem. Prowadzi również szkółkę pływacką i jest jednym z prekursorów pływania w Pleszewie. Sam o sobie pisze: „Uwielbiam tworzyć praktycznie, zamieniam myśli w realizację. Moja koncepcja pracy opiera się na wysłuchaniu potrzeb pracowników i uczniów, a przez to ich realizacji i zadowolenia. Pracuję praktycznie na terenie całej placówki. Moi pracownicy i uczniowie to moja załoga, a załoga zżyta ze mną to mój motor do pracy. Interesuje się historią, sportem- bieganiem, pływaniem, narciarstwem. Mieszkam w Pleszewie, pracuję w Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznym Przedszkolu w Kuczkowie.”

Dorota Kujawa-Weinke

Nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu. Na lekcjach wykorzystuje on ruch i edukację w zgodzie z naturą. Interesuje się technologią informacyjno-komunikacyjną, za co otrzymała trzykrotnie tytuł Microsoft Innovative Educator Expert i tytuł MIE Fellow. Prowadzi bloga edukacyjnego www.inspirowniaedukacyjna.blogspot.com. Jest też współtwórczynią Edumiesiąc, cotygodniowych webinariów na tematy edukacyjne. Należy do społeczności Superbelfrów RP, otrzymała tytuł Edukatora Roku 2020 w edycji online.