Dlaczego powinniśmy liczyć się z edukacją? Porozmawiajmy o tym 9 lutego!

Dlaczego powinniśmy liczyć się z edukacją? Porozmawiajmy o tym 9 lutego!

Zapraszamy Was na nowy cykl spotkań online, który organizujemy pod hasłem „Liczymy się z edukacją”! Z przedstawicielami rożnych środowisk – nauczycieli, rodziców, NGO, biznesu, będziemy rozmawiać o tym, dlaczego i jak wszyscy powinniśmy liczyć się z edukacją. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 lutego o 18:00! Poświęcimy je omówieniu tego, jak mogą ze sobą współpracować biznes, szkoła i NGO.

Stawiamy ważną tezę – każdy z nasz powinien liczyć się z edukacją. Dlaczego? Jak to robić? W trakcie naszych spotkań odpowiedzi na te pytania będą szukać przedstawiciele różnych środowisk – środowiska szkolnego, rodziców, przedsiębiorców czy organizacji społecznych. W trakcie pierwszego webinaru przyjrzymy się temu, jak są ze sobą powiązane biznes i edukacja. Nie chodzi tu jednak o biznesowe produkty dla edukacji, tylko wzajemne zależności między przedsiębiorcami a szkołą, które, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy, istnieją i dla obopólnych korzyści powinny być odpowiednio pielęgnowane. Porozmawiamy też o tym, jaką rolę we wspieraniu edukacji mają NGO, czyli organizacje społeczne i sprawdzimy, czy i jak każdy z nas może skorzystać na ich działalności. Nasi goście – Maciej Potocki, Agnieszka Pałys i Ela Wojciechowska, opowiedzą też o planach swoich organizacji na 2023 rok.

Zapraszamy do wspólnej dyskusji! Aby wziąć w niej udział należy zarejestrować się pod tym linkiem.

W webinarze wezmą udział:

Maciej Potocki - prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Maciej Potocki

Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego. Absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, na którym zdobył tytuł magistra inżyniera zarządzania systemami finansowym. Ukończył też interdyscyplinarne, podyplomowe studia Executive MBA. Przez lata związany z Urzędem Miejskim Wrocławia, gdzie jako współpracownik prezydenta miasta, był odpowiedzialny za nadzorowanie kilkunastu wydziałów, m.in.: Biura Nadzoru Właścicielskiego, Biura Prezydenta, Biura Współpracy z Zagranicą, Biura Promocji Miasta, Biura Rady Miejskiej, Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Biura Prasowego (Wydziału Komunikacji Społecznej), Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi, Zespołu Audytu Wewnętrznego oraz Zespołu Zarządzania Projektami. W 2012 roku został powołany na stanowisko prezesa zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Agnieszka Pałys

Prezes Fundacji Pro Mathematica, Dyrektor Pionu Prawnego i Organizacyjnego we Wrocławskim Parku Technologicznym. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (Prawo, Zarządzanie i marketing), a także interdyscyplinarnych, podyplomowych studiów Executive MBA. Związana przez wiele lat z samorządem (nieruchomości, nadzór właścicielski). Od 10 lat we Wrocławskim Parku Technologicznym odpowiada za obszar prawno-organizacyjny. Zaangażowana w wiele projektów związanych z inkubacją i rozwojem firm, strategią Spółki, szkoleniami i usługami doradczymi, pozyskiwaniem partnerów inwestycyjnych w zakresie obrotu nieruchomościami, a także współpracę z uczelniami wyższymi.

Zarządzając jako Prezes Fundacji ProMathematica Przedszkolem Niepublicznym „Technoludek” współpracowała przy tworzeniu i realizowaniu wielu projektów dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska m.in. „Młody Przedsiębiorca”, „Młode Wrocławskie Marki”, „Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy”, „Poznaj swoje talenty”. Od kilku lat współpracuje z Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania organizując na terenie WPT warsztaty dla usamodzielniającej się młodzieży.

Od ponad dwóch lat współtworzy projekt edukacyjny „Projektujemy przyszłość. Edukacja”, którego głównym celem jest zaprojektowanie edukacji na miarę współczesnych czasów włączając w działania różne grupy interesariuszy (nauczyciele, dyrektorzy, uczniowie, rodzice, przedstawiciele świata akademickiego, przedstawiciele NGO, biznes, przemysł), którym z różnych powodów bliska jest edukacja. Wierzy, że wsparcie dzieci i młodzieży jest niezbędne, żeby móc cieszyć się szczęśliwym życiem i samodzielnie wybierać satysfakcjonujące wyzwania.

Ela Wojciechowska

Prezeska Fundacji Digital University, związana z nią od samego początku jej działalności. Przez wiele lat opracowywała i wdrażała działania edukacyjne z obszaru nowych technologii, dziś przewodzi całej fundacji. Zorganizowała liczne edycje warsztatów DigiKids, rozwijających kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży. Jest autorką Uniwersytetu Sukcesu, rocznego programu edukacyjnego, wspierającego młode kobiety z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji materialnej w zdobyciu atrakcyjnego zawodu przyszłości. Zainicjowała BE.ECO i BE.NET – projekty skierowane do nauczycieli i pogłębiające ich wiedzę z zakresu ekologii i bezpieczeństwa w sieci. Poza pracą w Fundacji Digital University, chętnie angażuje się w inicjatywy innych organizacji, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie – szczęśliwa mama Kuby i Grzesia. Z wykształcenia jest psychologiem społecznym. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, HR, szkoleniach i organizacji eventów.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.

Formularz rejestracji na webinar:

31 stycznia 2023

Udostępnij