Interdyscyplinarna praca projektowa na lekcjach – po co, jak i co?
Weź udział w spotkaniu we Wrocławiu!
Zapraszamy do udziału w warsztacie „Interdyscyplinarna praca projektowa na lekcjach – po co, jak i co?”, który odbędzie stacjonarnie się już 10 listopada 2022 o godzinie 17:00 we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Warsztat będzie okazją do wymiany myśli, refleksji i przydatnych w codziennej pracy w szkole praktyk. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć interdyscyplinarne zadania problemowe i miniprojekty możliwe do realizacji na lekcjach. Poznają inspiracje i praktyki służące rozwijaniu kompetencji uczennic i uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jego celem jest przybliżenie idei i możliwości interdyscyplinarnej pracy problemowej i projektowej na lekcjach.
Szkolenie poprowadzą:
- Oktawia Gorzeńska – autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni szkoły w chmurze oraz Flagowej Szkoły Microsoft. Doradczyni dyrektorów i szkoleniowiec w ogólnopolskich programach edukacyjnych w zakresie przywództwa i innowacji. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Współtwórczyni #ProjektZMiana. Członikini Rady Programowej Fundacji Orange. Jutronautka 2022 według Gazety Wyborczej. Autorka koncepcji ścieżki doradczo-szkoleniowej dla dyrektorów i wicedyrektorów programu „Dziecko z pasją”, doradczyni dyrektorów-mentorów.
- Artur Krawczyk – od 18 lat aktywnie działa w edukacji, zajmując się rozwojem umiejętności cyfrowych i aktywizującymi metodami dydaktycznymi. Na co dzień jest Dyrektorem Projektów Cyfrowych Stowarzyszenia “Miasta w Internecie” i Członkiem Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dydaktyk, pasjonat edukacji i entuzjasta technologii cyfrowej. Jako menedżer projektów międzynarodowych i kilkudziesięciu krajowych projektów edukacyjnych oraz jako jedyny polski uczestnik programu International Visitor Leadership Programme 21st Century ChangeMakers, realizowanego przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych w 2019 r., zdobył doświadczenia, którymi dziś dziel się, wspierając kadrę pedagogiczną i zarządzającą w szkołach w całym kraju. Współtworzy #projektzmiana, w tym między innymi podcasty o edukacji inaczej.
Warsztat odbędzie się w sali konferencyjnej w budynku DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego, przy ul. Duńskiej 9. Uczestnicy otrzymają materiały informacyjne oraz certyfikaty potwierdzające ich obecność na warsztacie. Zachęcamy do zabrania ze sobą na niego laptopa lub smartfonu umożliwiającego połączenie się z Internetem.
Warsztat organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.
Zapraszamy do rejestracji!
27 października 2022