Jak biznes angażuje się w kwestie społeczne? Trwa badanie

Jak biznes angażuje się w kwestie społeczne? Trwa badanie

Przedsiębiorcy z Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej mogą wziąć udział w badaniu „Odpowiedzialni za przyszłość” i pokazać, jak ich firmy angażują się w działania społeczne! Po latach pełnych wyzwań czas na sprawdzenie, jak zmieniło się postrzeganie roli biznesu w działaniach społecznych, charytatywnych i edukacyjnych.

Ostatnie 3 lata pokazały, jak ważne jest społeczne zaangażowanie biznesu w reagowanie na wyzwania współczesnego świata. Pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie na nowo zdefiniowały to kiedy i jak biznes angażuje się w istotne społecznie kwestie. Wydaje się więc, że to idealny czas na sprawdzenie, jak przedsiębiorcy postrzegają temat CSR (Corporate Social Responsibility), czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest ona ważna, czy ma marginalne znaczenie? Czy wiąże się głównie z ekologią, zdrowiem czy może pomocą społeczną? Gdzie w jej kontekście znajduje się edukacja? Odpowiedzi na te pytania udzieli badanie „Odpowiedzialni za przyszłość”, w którym można wziąć udział wypełniając anonimową ankietę dostępną na www.odpowiedzialnizaprzyszlosc.pl


Jak działają społecznie wrocławskie firmy?

 Badanie i raport realizowane są w ramach inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”, prowadzonej przez Wrocławski Park Technologiczny i Fundację Pro Mathematica.

– Wszystkich przedsiębiorców  zapraszamy do udziału w badaniu, na podstawie którego opracujemy Raport dotyczący CSR i zaangażowania biznesu w rozwój edukacji we Wrocławiu i regionie. Chcemy pokazać, jak przedsiębiorcy podchodzą do społecznej odpowiedzialności biznesu i wyjątkowo ważnego, choć przez lata marginalizowanego, tematu edukacji. W teorii każdy z nas wie, że jest ona bardzo ważna, jednak jako społeczeństwo nie bierzemy za nią odpowiedzialności – komentuje Agnieszka Pałys, Dyrektor Pionu Prawnego i Organizacyjnego we Wrocławskim Parku Technologicznym, Prezes Fundacji Pro Mathematica.

Inicjatywa Projektujemy przyszłość. Edukacja, którą we współpracy z ekspertami z całej polski, pro bono, realizują Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica, za jeden ze swoich priorytetów stawia zbliżenie do siebie dwóch środowisk – biznesu i edukacji, które każdego dnia łączy więcej niż się wydaje. To od tego, jak wygląda dzisiejsza edukacja, zależy to, jak będzie wyglądać gospodarka, społeczeństwo i biznes przyszłości.

 Wzięcie odpowiedzialności za edukację to przykład tego, jak firmy mogą wdrażać w życie ideę społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy sprawdzić, jak wrocławscy przedsiębiorcy podchodzą do tego tematu i w ten sposób rozpocząć szeroką dyskusję środowiska biznesowego o tym, jak działać, skąd czerpać inspirację i co jeszcze jest do zrobienia – podsumowuje Agnieszka Pałys.


Wyniki badania zostaną zaprezentowane w raporcie „Odpowiedzialni za przyszłość”, który zostanie przedstawiony na konferencji „Liczymy się dla edukacji”, odbywającej się 7 i 8 października 2023 roku we Wrocławiu.

26 lipca 2023

Udostępnij