Mniej pośpiechu, więcej uwagi – czyli o dobrostanie psychicznym w szkole

Mniej pośpiechu, więcej uwagi – czyli o dobrostanie psychicznym w szkole

Weź udział w bezpłatnym webinarze!

Stale rosnące tempo życia, presja, zmiana za zmianą i przytłaczająca papierologia. To tylko niektóre z wyzwań, z którymi mierzymy się dziś w życiu, pracy i szkole. Jak w tym wszystkim zadbać o siebie i swoją wewnętrzną równowagę? Porozmawiamy o tym już 16 marca o 18:00 w trakcie bezpłatnego webinaru z cyklu „Mniej znaczy więcej”!

Problemy z dobrostanem psychicznym nauczycieli i nauczycielek stale narastają. Mierzą się oni ze stresem i wypaleniem zawodowym. O tym, jak się im nie dać oraz zatroszczyć się o uczniów i uczennice porozmawiamy w trakcie marcowego webinaru! Eksperci prowadzący nasz cykl webinarów, Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel, porozmawiają o tym z gośćmi specjalnymi: psycholożką Anną Kordzińską oraz psychoterapeutą Tomaszem Kołodziejczykiem, którzy na co dzień pracują z uczniami i nauczycielami.

Każdy może wziąć udział w tej dyskusji i wymianie myśli – wystarczy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem.

Webinar rozpocznie się o wyjątkowo o 17:30 (zmiana z godziny 18:00). Jego planową część poprzedzi rozmowa poświęcona wyzwaniom, przed jakimi w ciągu ostatnich dni stanęła polska szkoła.

Do rozmowy zaprosiliśmy wyjątkowego gościa, jakim jest Marina Hulia – pisarka, społeczniczka, opiekunka mieszkających w Polsce rodzin czeczeńskich, nauczycielka, laureatka m.in. Nagrody imienia Ireny Sendlerowej, Rosjanka urodzona na Ukrainie, od 29 lat żyje i pracuje w Polsce.

Zarejestruj się na webinar:

Z kim będziemy rozmawiać o przyszłości edukacji?

Gośćmi specjalnymi, z którymi w trakcie webinaru porozmawiają Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel, będą:

  • Marina Huliapisarka, społeczniczka, opiekunka mieszkających w Polsce rodzin czeczeńskich, nauczycielka, laureatka m.in. Nagrody imienia Ireny Sendlerowej, Rosjanka urodzona na Ukrainie, od 29 lat żyje i pracuje w Polsce.
  • Anna Kordzińskapsycholożka, oligofrenopedagożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Wieloletnia pracownica poradni psychologiczno-pedagogicznej z doświadczeniem w pracy jako psycholożka szkolna. Autorka publikacji psychologicznych, w tym wielu scenariuszy zajęć dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Podczas pierwszego roku pandemii pełniła dyżury telefoniczne, udzielając wsparcia potrzebującym. Prowadzi terapię dzieci i młodzieży
  • Tomasz Kołodziejczyk – socjolog, wychowawca, trener, terapeuta, współautor programów wychowawczo-profilaktycznych „Spójrz Inaczej” i „Spójrz Inaczej na agresję”. Pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej i Poradni Monar Tuszyńska w Łodzi, jego zainteresowania zawodowe obejmują m.in. profilaktykę i terapię uzależnień i wspieranie dzieci i ich rodziców w budowaniu dobrych relacji pomiędzy sobą. Jest zafascynowany pracą metodą IFS (Internal Family Systems, czyli System Wewnętrznej Rodziny).
Kto poprowadzi webinar?

Webinary z cyklu „Mniej znaczy więcej” prowadzą:

  • Oktawia Gorzeńska – autorka książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”, absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
  • Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.

Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.

Formularz rejestracji na webinar:

Weź również udział w kolejnych spotkaniach z cyklu #mniejznaczywiecej!

Webinar „Mniej teorii, więcej człowieka”
20.04.2022 r. 18:00
Webinar „Mniej radosnej twórczości, więcej życia”
18.05.2022 r. 18:00

1 marca 2022

Udostępnij