Czy polityka przygniotła szkołę? – zapraszamy na webinar z cyklu „Mniej znaczy więcej”
Za nami kolejny webinar z cyklu „Mniej znaczy więcej”!
Nie mogłeś być z nami? Nic straconego! Zapraszamy do obejrzenia nagrania w webinaru!
Webinar odbył się 13 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00. Tym razem szukamy odpowiedzi na pytanie o to, czy polityka przygniotła szkołę.
Czy polityka przygniotła szkołę?
Czy polityka przygniotła szkołę? A może wręcz przeciwnie, jako naturalny element naszego życia, jest jej częścią? Jeśli tak, to czy tylko ją odwiedza, czy wręcz zamieszkuje?
O tym, jaki wpływ ma polityka na codzienne działanie szkół, jak wygląda ich codzienna sytuacja oraz z czym naprawdę mierzą się dyrektorzy i nauczyciele, rozmawiamy w trakcie webinaru z cyklu „Mniej znaczy więcej”. Spotkanie prowadzą Oktawia Gorzeńska i Jan Wróbel.
Kto prowadzi webinar?
Webinary z cyklu „Mniej znaczy więcej” prowadzą:
- Oktawia Gorzeńska – absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
- Jan Wróbel – dziennikarz, publicysta, nauczyciel historii, współzałożyciel 1 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska” w Warszawie, dyrektor tej szkoły w latach 2004 – 2013. Współpracownik Radia TOK FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Autor i współautor podręczników szkolnych oraz książek popularyzujących historię. Ostatnio wydał „Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz” oraz bajkę „Nie było telefonów? O ojcach, córkach i wynalazkach”.
Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny, Fundację Pro Mathematica oraz Fundację Zaawansowanych Technologii, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.
Obejrzyj wcześniejsze webinary:
24 listopada 2021