Mniej teoretyzowania, więcej praktyki. Webinar o kompetencjach w szkole
Weź udział w bezpłatnym webinarze!
Obejrzyj webinar:
Dużo mówi i pisze się o potrzebie rozwijania kompetencji uczniów. Brakuje jednak praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak to zrobić! Właśnie o tym porozmawiamy już 20 kwietnia o 18:00 w trakcie bezpłatnego webinaru z cyklu „Mniej znaczy więcej”!
Jak przygotować lekcje, tak by nie tylko realizowały one programowe założenia, ale też rozwijały kompetencje uczniów? Gdzie szukać łatwych i praktycznych materiałów, które pomogą je przygotować? Z wyzwaniem odpowiedzi na to pytanie zmierzą się eksperci, z którymi spotkamy się w trakcie kwietniowego webinaru! Będą wśród nich Oktawia Gorzeńska, Kamila Narewska-Prella, Artur Krawczyk i Jędrzej Witkowski.
Każdy może wziąć udział w tej dyskusji i wymianie myśli – wystarczy bezpłatnie zarejestrować się pod tym linkiem.
Z kim będziemy rozmawiać o przyszłości edukacji?
Gośćmi specjalnymi, z którymi w trakcie webinaru porozmawia Oktawia Gorzeńska, koordynatorka pracy grupy „Kompetencje w szkole” działającej w ramach naszego projektu będą:
- Kamila Narewska-Prella– nauczyciel biologii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie, która jest placówką uczestnicząca w pilotażowym projekcie ,,Szkoła dla Innowatora”. W procesie nauczania-uczenia się stara się oddawać jak najwięcej przestrzeni swoim uczniom tak, by nabywali kompetencji, które pozwolą w przyszłości swobodnie funkcjonować w miejscu pracy, w którym będą. Na prowadzonych przez siebie zajęciach z biologii i przyrody, dąży do tego, by uczniowie uczyli się współpracy, zarządzania sobą i swoim czasem, rozwiązywania problemów. Ważne jest dla niej to, by uczniowie mieli radość i chęć odkrywania świata wokół nich i rozumieli, w jaki sposób funkcjonuje człowiek biologicznie. Pasjonuje ją wyszukiwanie metod i strategii, kreatywnych rozwiązań na lekcje. W biologii interesuje ją ważki i mózg. Prywatnie mama wspaniałej trójki, pasjonatka wspólnego aktywnego czasu. Miłośniczka hiszpańskiego kina i lektury różnorodnej.
- Artur Krawczyk – od 18 lat aktywnie działa w edukacji, zajmując się rozwojem umiejętności cyfrowych i aktywizującymi metodami dydaktycznymi. Na co dzień jest Dyrektorem Projektów Cyfrowych Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” i Członkiem Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Dydaktyk, pasjonat edukacji i entuzjasta technologii cyfrowej. Jako menedżer projektów międzynarodowych i kilkudziesięciu krajowych projektów edukacyjnych oraz jako jedyny polski uczestnik programu International Visitor Leadership Programme 21st Century ChangeMakers, realizowanego przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych w 2019 r., zdobył doświadczenia, którymi dziś dzieli się, wspierając kadrę pedagogiczną i zarządzającą w szkołach w całym kraju. Współtworzy #projektzmiana, w tym między innymi podcasty o edukacji inaczej.
- Jędrzej Witkowski – Prezes zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) – największej polskiej organizacji pozarządowej działającej w obszarze edukacji. Z CEO związany od 2005 roku, od 2018 jest jego prezesem. Ekspert edukacyjny, z wykształcenia doktor socjologii i politolog. Zajmuje się m.in. strategiami wprowadzania oddolnych zmian w szkołach, rozwojem kompetencji przyszłości oraz edukacją obywatelską i edukacją o polityce. Autor publikacji, programów i materiałów edukacyjnych. Absolwent Leadership Academy for Poland.
Kto poprowadzi webinar?
Webinary z cyklu „Mniej znaczy więcej” prowadzi Oktawia Gorzeńska – autorka książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”, absolwentka Leadership Academy for Poland. Była dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Członkini Rady Programowej, a także trenerka i doradczyni dyrektorów w projekcie Szkoła dla Innowatora MRPiT oraz MEiN. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Autorka poradników dla dyrektorów i nauczycieli z zakresu edukacji zdalnej i innowacji.
Webinar organizowany jest przez Wrocławski Park Technologiczny oraz Fundację Pro Mathematica, które połączyły siły po to, by rozpocząć proces projektowania przyszłości polskiej edukacji, łatwiej, praktyczniej i z wizją.
Formularz rejestracji na webinar: