Czas na podsumowanie, czyli jak nam minął rok szkolny 2021/2022?

Czas na podsumowanie, czyli jak nam minął rok szkolny 2021/2022?

Za nami rok szkolny 2021/2022, czas więc nie tylko na odpoczynek (którego życzmy wszystkim uczniom i nauczycielom jak najwięcej!), ale też podsumowania! Oto co w ramach inicjatywy Projektujemy Przyszłość. Edukacja udało nam się zrobić w ostatnich 10 miesiącach!

Webinary „Mniej znaczy więcej”

Od sierpnia 2021 roku, co miesiąc organizowaliśmy webinar z cyklu „Mniej znaczy więcej”, w ramach którego pokazywaliśmy korzyści płynące  z poszukiwania w edukacji nowych rozwiązań, ułatwiających i porządkujących pracę w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Webinary prowadzone były przez Oktawię Gorzeńską i Jana Wróbla, którym towarzyszyli goście specjalni – nauczycielki, nauczyciele, dyrektorki i dyrektorzy, eksperci ze środowiska akademickiego, przedstawiciele instytucji związanych z edukacją. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli nich udział za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że był on pełen inspiracji!

0
webinarów z cyklu „Mniej znaczy więcej”
+ 0
osób zarejestrowanych na webinary
+0
gości
specjalnych

Warsztaty i sesje inspiracji

Webinary i spotkania online to nie wszystko! W ostatnich miesiącach zorganizowaliśmy stacjonarne spotkania dla nauczycieli i nauczycielek, ale też wszystkich osób, którym bliska jest idea zmiany edukacji! W ich trakcie odbywały się warsztaty, dyskusje oraz wykłady prowadzone przez ekspertów i, co ważniejsze, praktyków z obszaru edukacji. Były one dla nas sposobem na poznanie wielu różnych punktów widzenia na przyszłość edukacji. Pierwsze trzy spotkania miały miejsce we Wrocławiu 4 marca, 22 kwietnia i 27 maja 2022 roku. Odbyły się w ich trakcie dyskusje i prace warsztatowe, których efekty zostaną wykorzystane w pracach naszych ekspertów. Planujemy, by spotkania odbywały się w miastach w całej Polsce.

0
spotkania
stacjonarne
+0
osób zarejestrowanych na wydarzenia

Zobacz fotorelację ze spotkań:

Multimodalne materiały o edukacji

W ramach projektu budujemy bazę wiedzy, w której znajdują się multimodalne materiały popularyzujące potrzebę rozwijania kompetencji w szkole, ukazujące w praktyczny sposób, jak budować kulturę pracy sprzyjającą rozwijaniu kompetencji i przybliżające przydatne praktyki i sposoby pracy z uczniami w obszarze budowania kompetencji. W ramach bazy polecamy również raporty, filmy i podcasty, które warto poznać!

+0
infografik
edukacyjnych
+0
artykułów
poświęconych edukacji
+0
tysięcy czytelników naszych materiałów

Przykładowe materiały:

W ramach naszych działań regularnie przygotowujemy newslettery dla naszych kilkuset subskrybentów i jesteśmy dla Was w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie!

Co dalej?

Nie zwalniamy tempa, wręcz przeciwnie – intensyfikujemy nasze działania! Właśnie ogłosiliśmy start akcji „Liczymy się dla edukacji”, w ramach której tworzymy pierwszą w Polsce bazę osób i organizacji działających na rzecz edukacji, do której możecie dołączyć poprzez wypełnienie krótkiego formularza. W wakacje będziecie mogli posłuchać podcastów „Kompetencje – jak to robić?”, a także zainspirować się historiami szkół, które odważyły się na wdrożenie niełatwych zmian! Pracujemy również nad organizacją konferencji „Liczymy się dla edukacji”, która odbędzie się 7 i 8 października we Wrocławiu. Więcej na jej temat możecie przeczytać pod tym linkiem – mamy nadzieję, że będziemy mogli się na niej spotkać i porozmawiać o tym, jak projektować przyszłość edukacji!

24 czerwca 2022

Udostępnij